Polozelené čaje bez prísad a príchutí - Velikost balení - 50 g

Čisté polozelené čaje (oolong) bez ďalších prísad a aróm. Ak ste milovníkom ortodoxného čaju, hľadajte svoj čaj tu.

Ako pripraviť čaj oolong štýlom gong fu

Ako pripraviť čaj oolong štýlom gong fu

Ak hľadáte čaj vhodný na čajový obrad, oolong je pre vás tou správnou voľbou. Jeho organoleptické vlastnosti sa menia s každým lúhovaním a ponúka jasnú chuť a aromatickú paletu. To však nie je všetko - staré oolongy majú aj úžasný účinok na telo, ktorý Číňania nazývajú "čajová energia". Preto sú oolongy obľúbené nielen medzi začiatočníkmi, ale aj medzi skúsenými čajovými majstrami. A ak ste zberateľ, staršie oolongy vysokej kvality môžu mať obrovskú zberateľskú hodnotu.


Taiwanské polozelené čaje (wulongy)

Taiwanské polozelené čaje (wulongy)

Polozelené čaje z Taiwanu, známe aj ako oolongy, patria medzi najlepšie čaje na svete. Tieto čaje sú vysoko cenené pre svoju jedinečnú chuť, vôňu a kvalitu.

Čaj oolong je druh čaju, ktorý sa vyznačuje špecifickým spôsobom spracovania a stupňom oxidácie. Tieto čaje sa vyrábajú z časti oxidovaných a z časti neoxidovaných lístkov, čo im dodáva charakteristický vzhľad a chuť, ktoré sa líšia od iných druhov čaju, ako je zelený alebo čierny čaj.

Taiwan je známy ako jedna z najvýznamnejších krajín produkujúcich oolong vďaka svojmu podnebiu a vyspelým poľnohospodárskym postupom. Slovo Formosa, ktoré sa niekedy používa pre Taiwan, pochádza z portugalského výrazu pre "krásnu krajinu".

Na prípravu čaju oolong sa používajú len lístky najlepšej kvality, ktoré sa najprv sušia na slnku a potom sa krátko pražia. Lístky sa potom spracúvajú špeciálnym spôsobom, ktorý zahŕňa niekoľko fáz stočenia a sušenia. Tieto procesy spôsobujú, že listy oxidujú len čiastočne, vďaka čomu zostávajú svieže a zelené, ale zároveň získavajú jemnejšiu a komplexnejšiu chuť.