Čistý - Oblasť - Zhejiang

Čisté kvalitné zelené čaje bez ďalších prísad a aróm. Ak ste milovníkom ortodoxného čaju, hľadajte tu svoj sypaný čaj. Z obľúbených odporúčam Lung Ching, Sencha Fuji, Jeju Woojeon a Manjolai Fairtrade.

Zelený čaj je druh čaju, ktorý sa vyrába z listov Camellia sinensis, rovnakého druhu rastliny ako čierny a oolong čaj. Od nich sa líši tým, že sa neoxiduje a nestarne, ale suší sa hneď po zbere, čím sa zachovávajú prírodné látky v listoch, ktoré dávajú čaju jeho typickú chuť a vôňu.

Príprava zeleného čaju je jednoduchá: čajové lístky sa zalejú horúcou vodou (približne 70 - 80 °C) a nechajú sa lúhovať približne 2 - 3 minúty. Dĺžka lúhovania a teplota vody ovplyvňujú intenzitu chuti a vône čaju.

Zelený čaj má jemnú, sviežu a mierne horkú chuť s nádychom bylín a zelených rastlín. Môže sa líšiť v závislosti od druhu a zdroja čajových lístkov. Niektoré druhy zeleného čaju môžu mať aj sladkú a cukrovú chuť, zatiaľ čo iné môžu byť korenisté alebo mať nádych čerstvej trávy. Zelený čaj je cenený aj pre obsah rôznych látok (napr. antioxidantov).