Kvetúce a viazané čaje - Čína

Ručne viazané kvitnúce čaje, známe aj ako "kvetinové" alebo "umelecké" čaje, sú druhom zeleného čaju, ktorý sa vyrába pridaním kvetov, ako sú kvety ruže, lotosu, jazmínu, nechtíka a iných, do čajových lístkov. Tieto kvety sa skombinujú s čajovými lístkami a po usušení sa zalejú čajom, čím sa kvety otvoria a dodajú čaju krásny estetický efekt a vôňu.

Ručne viazané kvitnúce čaje sa vyrábajú tradičnými technikami, pri ktorých sa kvety a čajové lístky starostlivo kombinujú do rôznych tvarov a veľkostí. Tieto čaje sa vyznačujú nielen svojou chuťou, ale aj vzhľadom, pričom čajové kvety sa počas lúhovania otvárajú a dodávajú čaju krásny estetický efekt.

Príprava kvitnúceho čaju je rovnaká ako príprava bežného zeleného čaju. Kvitnúci čaj zalejete horúcou, ale nie vriacou vodou (približne 70 - 80 °C) a necháte ho lúhovať približne 2 - 4 minúty. Počas lúhovania môžete sledovať, ako sa kvety otvárajú a dodávajú čaju krásny estetický efekt. Ručne viazané kvitnúce čaje sú obľúbeným druhom čaju pre svoje estetické vlastnosti a sladkú, jemnú a kvetinovú chuť.