Lisovaný puer čaj - Oblasť - Yunnan

Lisovaný pu-erh je druh čaju, ktorý prechádza špeciálnym spracovaním a zrením. Pochádza z čínskej provincie Yunnan, kde sa čaj pu-erh vyrába už po stáročia.

Čaj pu-erh sa vyrába z listov rastliny Camellia sinensis, z ktorej sa vyrábajú aj iné druhy čaju, napríklad zelený alebo čierny čaj. Čaj pu-erh sa odlišuje jedinečným spracovaním a fermentáciou.

Lisovaný čaj pu-erh sa vyrába stlačením čajových lístkov do rôznych tvarov, ako sú disky, tehly alebo hniezda (misky). Tento proces stláčania sa dosahuje pomocou pary, pričom sa lístky umiestnia do foriem, stlačia a následne vysušia. Čaj sa často obaľuje špeciálnymi materiálmi, ako sú bambusové listy alebo papier, aby sa uľahčilo dozrievanie a skladovanie.

Puerh - všetko, čo chcete vedieť o tomto čínskom čaji

Puerh - všetko, čo chcete vedieť o tomto čínskom čaji

Čaj Pu-erh je tradičný čínsky čaj s jedinečným charakterom a históriou. Má mnoho verných fanúšikov na celom svete, ktorí si vychutnávajú jeho bohatú chuť a blahodarné účinky na zdravie. V tomto článku sa pozrieme na niektoré časté otázky o čaji pu-erh a poskytneme vám podrobné odpovede, aby ste mohli lepšie porozumieť tomuto fascinujúcemu nápoju.