Assam Mangalam FTGFOP1 Tippy Special - Velikost balení: 250 g

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(1)Počet hviezdičiek je 5 z 5
4 do vernostného systému

Cena
21,49 EUR

Pôvod

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
10 g (vzorek)50 g100 g250 g500 g

Skladem
ks

Veľmi dobrá trieda čierneho čaju Assam. viac

Tento vynikajúci čierny čaj Assam je jedným z najzaujímavejších zástupcov svojej kategórie, ktorý vyniká vysokou kvalitou a jedinečným chuťovým profilom. Každý lístok bol starostlivo vybraný a spracovaný, čo sa prejavuje v jeho plnom tvare a charakteristickom súbore zlatých tipsov.

Jeho nálev v sebe spája bohatú a vyváženú chuť s nádychom medu a jemnými horkosladkými nuansami, ktoré sú charakteristické pre čaje Assam. Tento čaj je dokonalým príkladom toho, ako môžu miestne podmienky a tradičné spracovanie ovplyvniť konečný výsledok a vytvoriť skutočný poklad medzi čajmi.

Čierne čaje Assam sú známe svojou silnou, plnou a bohatou chuťou. Tieto čaje sa pestujú v úrodnej oblasti údolia Brahmaputra v severovýchodnej Indii a majú ideálne klimatické podmienky na výrobu silných a intenzívnych čajov. Tradičné metódy spracovania a starostlivý výber lístkov zaručujú, že každá šálka čaju Assam je plná a bohatá, s charakteristickými zemitými tónmi a nádychom tradičnej indickej čajovej kultúry. Assam FTGFOP 1 Mangalam Tippy Special je skvelým príkladom týchto tradícií a kvality, ktorú assamské čaje ponúkajú.

Čajová usadlosť Mangalam: popredná čajová plantáž v Assame

Mangalam Tea Estate je výnimočná čajová plantáž rozprestierajúca sa na obrovskej ploche 118 hektárov v okrese Sibsagar v indickom štáte Assam. Táto záhrada je súčasťou skupiny Jay Shree Tea a je priekopníkom inovatívnej koncepcie usporiadania čajových kríkov, ktorá zabezpečuje optimálny rast a kvalitu čajových lístkov.

Charakteristickým znakom záhrady Mangalam je vysoká koncentrácia čajových klonov. Tieto špeciálne vyšľachtené odrody čajových kríkov ponúkajú intenzívnejšiu a jemnejšiu chuť, čím sa odlišujú od štandardných assámskych čajov. Výsledkom je, že čaj z Mangalam Tea Estate poskytuje bohatší a jemnejší chuťový profil.

Čajový nálev z tejto plantáže je známy svojimi výraznými tónmi sladu a kakaa, ktoré sú doplnené jemnými ovocnými nuansami. Vďaka týmto vlastnostiam sú čaje Mangalam jedinečné a vyhľadávané znalcami čaju na celom svete.

Mangalam je nielen miestom na výrobu vynikajúceho čaju, ale aj vzorom udržateľného a inovatívneho prístupu k pestovaniu čaju. Plantáž kladie dôraz na udržateľné poľnohospodárske postupy, ktoré chránia životné prostredie a zabezpečujú najvyššiu kvalitu čajových lístkov. Táto filozofia a záväzok k dokonalosti sa odráža v každej šálke čaju, ktorá opustí brány Mangalam Tea Estate, a prináša milovníkom čaju jedinečný chuťový zážitok.

1-2 čajové lyžičky na 250-300 ml vriacej vody. Lúhujte 3-5 minút.

čierny čaj

Alternatívne produkty5