Bitaco Columbian Tippy Broken - Velikost balení: 100 g

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(1)Počet hviezdičiek je 5 z 5
1 bod do vernostného systému

Cena
5,88 EUR

Pôvod

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
10 g (vzorek)50 g100 g250 g500 g

Skladem
ks

Bitaco Tippy Broken, výnimočný druh lámaného čierneho čaju, ktorý v sebe ukrýva tajomstvá Južnej Ameriky. Tento čaj je jedinečnou kombináciou starostlivo vybraných lámaných čajových lístkov, ktoré sú obohatené o vzácne tipsy, čo sú mladé, jemné lístky čajového kríka.

Tento kolumbijský čierny čaj sa pestuje v blízkosti mesta La Cumbre, ktoré sa nachádza vysoko v západných Andách. Nadmorská výška čajovej plantáže sa pohybuje od 1 800 do 2 050 metrov, čo vytvára ideálne podmienky na pestovanie kvalitného čaju. Priaznivé počasie, neustále zrážky, bohatá pôda a horské svahy spolu vytvárajú dokonalý, ale jedinečný terroir. Oblasť je tiež odľahlá a obklopená nedotknutou prírodou.

Spoločnosť Bitaco Tea Estate prevádzkuje spoločnosť Agricola Himalayas S.A., ktorá v tejto oblasti realizuje rozsiahle programy sociálnej zodpovednosti. Tie sa zameriavajú najmä na vzdelávanie detí v miestnej oblasti, ale poskytujú rozsiahlu podporu aj iným vidieckym projektom.

Nálev

Vytvára plný a vyvážený nálev, ktorý svojou príjemnou horkosladkou chuťou osloví milovníkov čaju. Mierne horská aróma pripomína čerstvý horský vzduch a dodáva tomuto čaju nezameniteľný charakter. Vďaka svojej kvalite a chuťovej harmónii je ideálny na každodenné popíjanie, či už si chcete vychutnať chvíľku pokoja alebo osviežiť myseľ počas náročného dňa.

Odporúčania na prípravu

Pre dosiahnutie ideálnej chuti a vône odporúčam pripraviť tento čaj z čerstvo prevarenej vody a nechať ho lúhovať 3 až 5 minút. Tento čaj je skvelý aj samotný, ale môžete ho kombinovať aj s trochou cukru alebo trochou mlieka, aby ste zvýraznili jeho jedinečný charakter.

1 čajová lyžička na 200-250 ml vriacej vody, varte 4 minúty (ak chcete pridať mlieko/cukor, predĺžte čas varenia o 1-2 minúty)

čierny čaj

Alternatívne produkty4