Butterfly of Taiwan - Velikost balení: 100 g

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(2)Počet hviezdičiek je 5 z 5
2 do vernostného systému

Cena
11,61 EUR

Pôvod

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
10 g (vzorek)50 g100 g250 g

Skladem
ks

Vynikajúca kvalita obľúbeného taiwanského oolongu "Butterfly of Taiwan".

Ide o silnejšie fermentovaný oolong (70 %) na celodenné popíjanie. Dobre sa hodí k jemným francúzskym syrom, najmä k ovčiemu syru Ossau Iraty.

Kvalitný list a podiel zlatých špičiek sú prvé dve veci, ktoré vás zaujmú. Po prvom dúšku vás omámi bohatá kvetinová chuť s mierne sladkými, ovocnými a medovými tónmi. Príjemná je aj dymová aróma čajových lístkov.

Stupeň oxidácie: približne 70 %.
Listový materiál: používajú sa len mladé púčiky a listy.
Čas zberu: jar
Odroda čaju: Qing xin Oolong ("Zelené srdce")
Nadmorská výška pestovania: približne 800 m n. m.
Pestovateľská oblasť: Hsinchu

Viac informácií o odrode Qing Xin

Qingxin znamená zelené srdce. Je to odroda s najdlhšou históriou pestovania na Taiwane, najobľúbenejšia medzi pestovateľmi a spotrebiteľmi čaju a zďaleka najrozšírenejšia.

Odroda pravdepodobne pochádza z Anxi a na Taiwan ju priniesli pestovatelia čaju. Z tejto odrody čaju sa vyrábajú niektoré známe vysoké čaje Oloong (Gao Shan Cha), ako napríklad Dong Ding, Oriental Beauty, Pouchong, Qing Xin.

Keď sa na Taiwane spomína čaj Wulong (Oolong), zvyčajne sa označuje ako "Qingxin-Wulong". Je to odroda, z ktorej sa vyrába tradičný, pravý Dongding. Dnes sa všetky čaje Wulong, ktoré sú spracované štýlom Dongding, nazývajú Dongding Wulong. Najmä výroba čajov Mingjian je oveľa lacnejšia ako výroba pravých čajov Dongding. Napriek tomu sa väčšinou predávajú ako Dongding. Ak nie je výslovne uvedené, že ide o pravý Dongding, alebo ak nie je uvedená lokalita, zvyčajne ide len o čaje vyrobené v štýle Dongding. Názov Dongding nie je na Taiwane geograficky chránený.

4-5 gramov na 300-350 ml vody pri teplote 80-90 °C. Lúhujte 2 minúty. Chutné sú aj iné nálevy. Z už vylúhovaných listov si môžete pripraviť ľadový čaj - uzavrite ho do termosky s vodou a nechajte v chladničke 6-8 hodín.

polozelený čaj

Alternatívne produkty5