Cejlon Šrí Pada - Adamova hora - Velikost balení: 250 g

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(11)Počet hviezdičiek je 4 z 5
2 do vernostného systému

Cena
10,73 EUR

Pôvod

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
10 g (vzorek)50 g100 g250 g500 g

Skladem
ks

Cejlónsky čierny čaj z čajových plantáží v blízkosti Sri Pada v pohorí Samanalakande (Adamov vrch, Motýlia hora).

Vysokohorské prostredie (2 000 m) dodáva tomuto čaju nezameniteľnú vôňu a chuť. Na to, že ide o takýto relatívne lacný čaj, vás prekvapí veľmi príjemnou vôňou, ale najmä krásne kvetinovou chuťou, úplne bez horkosti a nepríjemnej pachuti.

Ak máte radi cejlónske čaje, toto je jasná voľba. Čaj, ktorý určite poteší každého milovníka čaju.

Čajová plantáž Adam's Peak

Čajová plantáž Adam's Peak sa nachádza v centrálnej provincii Srí Lanky a susedí s vrchom "Svätá cesta" (tzv. Adam's Peak). Už stovky rokov je pútnickým miestom budhistov, moslimov a hinduistov, pretože sa verí, že Budha, Adam alebo Šiva zanechali na vrchole hory svoju stopu.

Čajová plantáž Adam's Peak bola jedným z prvých miest, kde sa pestoval čaj. Adam's Peak je už roky známy svojimi jedinečnými a pravými ortodoxnými čajmi. 

Okres Nuwara Eliya

Okres Nuwara Eliya okolo rovnomenného mesta sa nachádza v centrálnej provincii Srí Lanky, asi 20 km južne od Kandy. Je srdcom hornatej krajiny a terén v celom okrese je prevažne hornatý, s hlbokými údoliami, náhornými plošinami, kotlinami a rozsiahlymi zvlnenými poľnohospodárskymi oblasťami, ktoré sú smerom na sever posiate hustými lesmi a džungľou.

2-3 gramy (1 čajová lyžička) na 150 ml vriacej vody. Lúhujte 2-5 minút.

čierny čaj

Alternatívne produkty4