Ceylon Melfort Special - Velikost balení: 250 g

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(5)Počet hviezdičiek je 4 z 5
1 bod do vernostného systému

Cena
9,38 EUR

Pôvod

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
10 g (vzorek)50 g100 g250 g500 g

Skladem
ks

Tento nezvyčajný zelený čaj Ceylon Melfort pochádza zo známej oblasti Nuwara Eliya na Srí Lanke, kde sa čajové plantáže rozprestierajú v údolí neďaleko mesta Pussellawa. Táto oblasť je známa svojou tradíciou pestovania čaju už viac ako sto rokov. V posledných rokoch sa miestni výrobcovia špecializujú aj na výrobu zeleného čaju, ktorého kvalitu výrazne zvyšuje vysokohorské podnebie tohto regiónu. Zaujímavosťou je, že väčšina úrody pochádza z čínskej rastliny Camellia sinensis var sinensis, ktorá dáva čajovníku jeho špecifický charakter.

Ceylon Melfort je pozoruhodný svojím pomerne vysokým obsahom kofeínu, ktorý dosahuje 30 mg na 250 ml šálku, čo z neho robí ideálnu voľbu pre tých, ktorí hľadajú osvieženie a dodatočnú dávku energie. Okrem toho sa s týmto čajom spájajú aj ďalšie známe priaznivé účinky.

Lístky tohto zeleného čaju sú olivovozelené, pomerne veľké a vyznačujú sa nerovnomerným a voľne zvinutým tvarom, ktorý je esteticky príťažlivý a zároveň svedčí o starostlivom spracovaní. Tento čaj je skutočnou lahôdkou pre každého milovníka čaju, či už si ho vyberiete pre jeho chuť, povzbudzujúce účinky alebo prospešné látky, ktoré obsahuje. Doprajte si tento výnimočný zelený čaj a objavte jeho jedinečnú chuť a vôňu.

Zelený čaj Ceylon Melfort je cenený pre svoju jemnú, sviežu a mierne sladkú chuť s charakteristickými tónmi, ktoré môžu pripomínať orechy alebo kvety. Farba nálevu je zvyčajne svetlozelená až žltá. Pri spracovaní tohto čaju sa dbá na to, aby sa zabránilo nadmernej oxidácii, ktorá je typická pre výrobu zeleného čaju.

4-6 gramov (1-2 čajové lyžičky) na 300-350 ml vody pri 75-80 °C, lúhujte 3 minúty. Prípadne 30-60 sekúnd pri 90 °C. Čaj poteší mnohými nálevmi.

zelený čaj

Alternatívne produkty5