Darjeeling FTGFOP1 s.f. Maharani Hills - Velikost balení: 250 g

Neprehliadnite
4 do vernostného systému

Cena
22,41 EUR

Pôvod

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
10 g (vzorek)50 g100 g250 g500 g

Skladem
ks

Maharani Hills je výnimočný čaj z prestížnej čajovej záhrady Margaret's Hope v indickej oblasti Darjeeling. Tento exkluzívny čaj nesie označenie FTGFOP1, čo z neho robí čaj najvyššej kvality (z hľadiska listu).

Slovo "Maharani" v preklade znamená "žena maharadžov" a tento názov je prísľubom kvality, ktorá zodpovedá jeho vznešenému významu.

Tento Darjeeling prináša do šálky jedinečný chuťový zážitok, ktorý je zvýraznený jemným muškátovým tónom v každom dúšku. Výrazné čokoládové tóny sú evidentné.

Margaret's Hope

"Margaret's Hope": Na pamiatku dcéry britského majiteľa, ktorá tragicky zahynula na ceste z Anglicka do Darjeelingu skôr, ako mohla znovu vidieť krajinu, ktorá ju tak očarila počas jej prvej cesty, bola v roku 1870 založená slávna čajová usadlosť. Záhrada je známa svojimi silnými čiernymi čajmi, najmä z druhej sklizne (second flush).

Second flush

Darjeeling second flush (s.f., druhý zber) sa zvyčajne zbiera od konca mája do začiatku júna a poskytuje jantárovo sfarbený, plnší a o niečo menej kvetinový nálev čaju. Mnohí konzumenti čaju uprednostňujú čaj z druhého zberu pre jeho plnšie telo a výraznejšiu trpkosť, pričom si zachováva veľkú časť jemnosti charakteristickej pre čaje z prvého zberu (FF).

1 čajová lyžička na 250 ml vriacej vody, lúhujte 2-3 minúty.

čierny čaj z druhej sklizne

Alternatívne produkty5