Powered by Smartsupp

Darjeeling Sungma Muscatel Oolong SF - Velikost balení: 100 g

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(1)Počet hviezdičiek je 5 z 5
2 do vernostného systému

Cena
12,01 EUR

Pôvod

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
10 g (vzorek)50 g100 g

Skladem
ks

Raritný polozelený čaj Darjeeling z druhého (letného) zberu. viac

Čaj Sungma Muscatel Oolong vynikajúcej kvality je stelesnením čajového umenia, ktoré je vytvorené s dôkladnou pozornosťou na formu polozeleného čaju. Tento výberový čaj ponúka lístky, ktoré sa vyznačujú väčšou dĺžkou, starostlivo zvinutou štruktúrou, ktorá im dodáva robustné telo, a zároveň sa pýši značným množstvom zlatých tipsov, ktoré svedčia o vysokej kvalite.

Nálev tohto čaju je skutočným umeleckým dielom, ktoré predstavuje bohatú paletu chutí. Jeho hĺbka je pozoruhodná, s plným, osviežujúcim profilom, ktorý sa rozvíja do jemných kvetinových a sladkých nuáns, jemne prepletených ľahkým korením. Celý zážitok dotvárajú tmavšie, lákavé tóny karamelu, vďaka čomu je každá šálka zážitkom, ktorý si podmaní nielen chuťové poháriky, ale aj dušu.

Každý dúšok je pozvánkou na cestu do srdca čajovej plantáže, kde tradícia a inovácia v harmónii vytvárajú tento nezabudnuteľný nápoj.

Čajová záhrada Sungma

Čajová záhrada Sungma sa nachádza v dvoch dedinách - Sangmaru Tea Garden (Sungma) a Tarzun Tea Garden v okrese Darjeeling v štáte Západné Bengálsko v Indii.

V tibetskom dialekte "Sanga-maru" znamená miesto, kde hojne a divoko rastú huby, a "Taru-zum" znamená miesto týždenného dedinského trhu.

Čajovú záhradu Sungma založili britskí plantážnici čaju v rokoch 1863 až 1868. Čajová záhrada Tarzum bola tiež založená v 60. rokoch 19. storočia. Ničivé zemetrasenie v roku 1934 zničilo čajovú továreň Sungma. Obe záhrady sa potom spojili a celá výroba sa presunula do Tarzumu.

Čajová záhrada Sungma sa nachádza v údolí Rong Bong, ktoré je známe pestovaním čaju exkluzívnej kvality. Záhrada sa nachádza v nadmorskej výške 1 100 až 1 700 metrov. Plocha na pestovanie čaju je 281,95 hektárov (696,7 akrov), z toho 25 hektárov (62 akrov) je zavlažovaných. Pestujú sa tieto odrody čaju: čierny, zelený, oolong, biely a exkluzívne hybridné čaje.

Podnebie je chladné a hmlisté s teplotami od 3 °C v zime do 28 °C v lete. Ročný úhrn zrážok je 2 500 až 3 000 mm, väčšinou v júli až septembri.

Čajová záhrada Sungma má vyhradený les s 3 000 borovicami.

Je držiteľom ekologických certifikátov NPOP, NOP a JAS od IMO, certifikátu Fair Trade, ISO 1901:2008 a certifikátu HACCP od TUV NORD.

Použite 1 čajovú lyžičku čaju (2-3 g) na 150-180 ml vody s teplotou 80-85 °C. Lúhujte 3-5 minút. Z čaju sa pripravia až 3 nálevy.

polozelený čaj z letného zberu

Alternatívne produkty5