Powered by Smartsupp

Formosa Meishan GABA Jin Xuan

Neprehliadnite Novinka
1 bod do vernostného systému

Cena
od 5,38 EUR

Pôvod

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
10 g (vzorek)50 g100 g250 g

ks

Lahodný zimný GABA oolong z Meishanu, ktorý sa nachádza nad slávnou čajovou oblasťou Alishan, je vzácnym pokladom medzi polooxidovanými čajmi. Tento oolong sa spracováva v oblasti známej svojou výnimočnou čajovou kultúrou a vyznačuje sa jedinečnou výrobnou metódou, ktorá zvýrazňuje bohaté ovocné tóny a dodáva čaju hĺbku a komplexnosť.

Vôňa tohto GABA oolongu je plná sladkých tónov marhúľ, medu a jemných kvetov, vďaka čomu je prvý dojem z čaju mimoriadne príťažlivý. Chuťovo je čaj veľmi vyvážený s dominantnými tónmi marhuľového džemu, citrusov a medu a charakteristickou dochuťou, ktorá je typická pre čaje GABA. Tieto čaje sú známe svojimi relaxačnými účinkami a vysokým obsahom GABA (kyseliny gama-aminomaslovej), čo prispieva k ich obľúbenosti.

Spracovanie čaju zahŕňa tradičnú metódu praženia nad uhlím z dreva longan, techniku, pri ktorej sa využíva vysoké infračervené žiarenie na dosiahnutie jemného a rovnomerného praženia čajových lístkov. Táto metóda nielenže zvýrazňuje ovocné a medové tóny, ale prispieva aj k dlhšej trvanlivosti najkvalitnejšieho čaju. Znižuje tiež obsah kofeínu. Oxidácia pri 70 % potom zvýrazňuje bohatosť chuti a umožňuje čaju rozvinúť celé spektrum vôní a chutí.

GABA oolong z Meishanu je svieži až stredne plný čaj, ktorý je ideálny na rôzne príležitosti a možno si ho vychutnať vo väčšom množstve. Jeho bohatý ovocný profil a jedinečný pražený charakter robia z tohto čaju výnimočný zážitok pre všetkých milovníkov oolongu. Tento čaj je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú niečo výnimočné na osvieženie zmyslov a zároveň ponúka upokojujúce účinky.

Dávkovanie 1:20 (1 g na 20 ml vody), používajte vodu s teplotou 85-90 °C, lúhujte 5-10 sekúnd. Týmto spôsobom čaj vytvára veľa aromatických nálevov. Nebojte sa experimentovať s množstvom, teplotou a dĺžkou lúhovania.

polozelený čaj zo zimného zberu (odroda Jin Xuan)

Alternatívne produkty4