Formosa Zhu Shan King Rose Jin Xuan - Velikost balení: 10 g (vzorek)


Cena
3,75 EUR

Pôvod

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

Skladem
ks

Vybraný taiwanský oolong z jarného zberu, ktorý sa vyznačuje zeleným charakterom a jemnou ružovou arómou. Tento vynikajúci čaj sa vyrába z obľúbenej odrody Jin Xuan (č. 12) pestovanej v malebnej oblasti Zhu Shan. viac

Sypaný polozelený čaj, ktorý je vynikajúcim taiwanským oolongom z výberu Formosa Zhu Shan King Rose Jin Xuan, ponúka jedinečný zážitok. Tento čaj je zeleného typu (ľahko oxidovaný oolong) a pochádza z jarného zberu, čo dodáva jeho chuti sviežosť a živosť. Jeho aróma je obohatená o kvety ruže, ktoré mu dodávajú lahodný a príjemný aromatický profil.

Tento čaj sa vyrába z obľúbenej odrody Jin Xuan (č. 12), ktorá sa pestuje v oblasti Zhu Shan a poskytuje výnimočnú kvalitu. Lístky sú mierne oxidované a zbierané mechanicky, potom sú zrolované do väčších guľôčok.

Procesom lúhovania sa uvoľňuje nálev s vynikajúcou chuťou, ktorá je veľmi svieža a mierne bylinná. Hlavnou charakteristikou je však výrazná kvetinová aróma s tónmi ruží, ktorá obohatí každý dúšok. Tento sypaný polozelený čaj je skvelou voľbou pre milovníkov čaju, ktorí chcú objaviť kombináciu výnimočnej kvality, jarnej sviežosti a kvetinového pôžitku.

Do zohriatej čajovej kanvice dajte 6-8 gramov čaju. Potom zalejte 300 ml vody s teplotou 85 °C (môžete experimentovať s nižšou alebo vyššou teplotou). Nechajte čaj lúhovať 60-150 sekúnd (čaj vytvorí viac nálevov). Tento čaj sa výborne hodí aj na tradičnú metódu prípravy gong fu.

polozelený čaj, kvítky růže

Alternatívne produkty3