Genmaicha Matcha-iri - Velikost balení: 100 g

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(1)Počet hviezdičiek je 5 z 5
2 do vernostného systému

Cena
11,21 EUR

Pôvod

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
10 g (vzorek)50 g100 g250 g

Skladem
ks

Genmaicha je obľúbená zmes kvalitného zeleného čaju Sencha a praženej ryže. V Japonsku je pražená hnedá ryža zmiešaná s lístkami sencha známa ako genmaicha ("genmai" znamená hnedá ryža a "cha" znamená čaj) a je hlboko spojená s národnou čajovou kultúrou.

Genmaicha, doslova "čaj z hnedej ryže", je v Japonsku veľmi obľúbený čaj. Historicky tento druh čaju vznikol ako čaj pre chudobných Japoncov, preto sa nazýva "ľudový čaj". Pridanie ryže slúžilo na zväčšenie objemu vzácnych listov, aby bol tento druh nápoja cenovo dostupnejší. Keďže pridanie praženej ryže vytvára jedinečnú chuť, tento čaj si získal popularitu v Japonsku aj na Západe. Niektorí ľudia ho kvôli tejto chuti a tiež kvôli prítomnosti praženej ryže v niektorých čajoch, ktorá vyzerá ako popcorn, nazývajú "popcornový čaj".

Matcha je ešte populárnejší práškový zelený čaj.


A obidva spolu tvoria túto aromatickú kombináciu čajových chutí. Čajové lístky a ryžové zrnká sú obalené práškovým čajom, čím vzniká silne povzbudzujúci harmonický nápoj s jemne sladkou chuťou.

Pražená ryža dodáva nálevu typickú arómu, ktorá by mohla prilákať milovníkov tradičnej kávy. Prášok Matcha zľahka pokrýva listy Sencha a ryžu, čím im dodáva sviežu a jemnú chuť. Vďaka ryži má tento čaj bohatú a výdatnú chuť pražených zŕn alebo kávy, ale sviežosť Matcha a Sencha. Je veľmi dobre vyvážený, plný chuti a jemný. Po pridaní Matcha získava jemnú chuť a jeho výluh má svetlozelenú farbu ako čaj Gyokuro.

Dávkovanie 2-3 gramy na 100-120 ml vody s teplotou do 80 °C, lúhujte 1-2 minúty. Pri ďalších infúziách mierne zvýšte teplotu a predĺžte čas infúzie.

zelený čaj sencha, pražená rýže, práškový čaj matcha

Alternatívne produkty5