Golden Tippy Ripe Pu-erh King - Velikost balení: 500 g

14 points do vernostného systému

Cena
74,56 EUR

Pôvod

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

Skladem
ks

Vynikajúca trieda legendárneho tmavého puerhu Golden Tippy, ktorý je z veľkej časti tvorený robustnými zlatými špičkami. Ak hľadáte naozaj kvalitný tipy puerh, Golden Tippy je jasná voľba.

Chuť je vyvážená, tipsy sú svieže bez zemitého charakteru typického pre bežnejšie triedy fermentovaných čajov. Výrazná aróma pripomína najvyššie triedy čajov Yunnan puerh.

Prefektúra Xishuangbanna je domovom čajov pu-erh. Miestne subtropické podnebie v nadmorskej výške približne 1 400 metrov je ideálne na pestovanie, výrobu a skladovanie týchto čajov. Použitie jemných čajových púčikov v procese následnej fermentácie je však veľmi prácne. Preto sa len navlhčujú a ručne opakovane fermentujú približne 70 dní. Výsledok zodpovedá vynaloženému úsiliu: čaj je komplexný s ovocnými, zemitými a sladkými čokoládovými tónmi.

Zloženie: sypaný čaj pu-erh tmavého typu
Región: Yunnan (Xishuangbanna)
Čas zberu: zber sa uskutočňuje skoro na jar (marec, apríl) a v septembri

Čo je pu-erh?

Pu-erh je tmavý čaj (hei cha), ktorý sa pestuje najmä v čínskej provincii Yunnan. Čaj sa zbiera z veľkolistej odrody čajovníka trikrát ročne (prvý jarný zber v apríli, letný zber v júli až auguste a jesenný zber v októbri). Čerstvé lístky sa nechajú zvädnúť, potom sa zohrievajú vo veľkých panviciach, po vysušení sa čaj fermentuje, najčastejšie 60 dní. Tmavý nálev má mierne zemitú chuť, vo vyšších triedach prevládajú jemnejšie sladkasté ovocné tóny.

4 gramy na 300 ml (alebo 15 gramov na 1 liter), teplota vody 90-95 °C, lúhovanie 3 minúty alebo dlhšie. Z čaju sa vytvorí niekoľko silných nálevov.

sypaný pu-erh čaj tmavého typu

Alternatívne produkty4