Grusia OP - Velikost balení: 250 g

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(2)Počet hviezdičiek je 5 z 5
1 bod do vernostného systému

Cena
7,61 EUR

Pôvod

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

Skladem
ks

Hoci ide o štandardnú triedu čaju, čierny čaj Grusia je veľmi obľúbený pre svoju originálnu chuť a vôňu. Je to čierny čaj z podhoria Kaukazu.

Nálev má plnú, mierne horkú chuť. Čaj je vhodný na bežné popíjanie a nenáročné čajové večierky.

Viac informácií o gruzínskom čiernom čaji

Gruzínsko sa nachádza v juhozápadnej Ázii. Pravdepodobne to viete, ale vedeli ste tiež, že je producentom obľúbeného čierneho čaju s originálnou chuťou a vôňou? Grusia OP je čierny čaj pochádzajúci z podhoria Kaukazu. Už z čaju budete cítiť nádhernú horskú arómu.

Ochutnajte čaj Grusia OP a presvedčte sa o jeho lahodnej plnej a mierne horkej chuti. Máte radi čierny čaj vo všeobecnosti? Okrem gruzínskeho nájdete v našej ponuke aj mnohé ďalšie.

O čiernom čaji všeobecne

Čierny čaj sa vyznačuje tým, že prechádza dlhším procesom oxidácie ako zelený, biely alebo iné druhy čaju. V dôsledku toho má silnejšiu arómu (svoju arómu si zachováva niekoľko rokov) a chuť a obsahuje viac kofeínu. V Číne sa s ním stretnete pod názvom červený čaj - podľa farby jeho nálevu. 

Pri čiernom čaji sa lístky nechávajú zvädnúť, zatiaľ čo sa do nich vháňa vzduch, ktorý musí mať predpísanú teplotu a vlhkosť. Z listov sa potom odparuje voda a listy sivejú, pričom dochádza k chemickým zmenám vrátane oxidácie trieslovín, ktoré vytvárajú čajovú arómu. Potom sa listy zrolujú, nasleduje fermentácia a potom sa farba listov zmení.

Čierne čaje možno rozdeliť na listové, granulované, lisované a práškové. Samozrejme, najkvalitnejšie sú listové čaje. Spravidla sa zrolujú do tenkých trubičiek. 

Z obľúbených druhov čierneho čaju spomeňme Darjeeling, Assam tea, Nilgiri, Yunnan tea, Lapsang Souchong, Keemun (často súčasť zmesi "English Breakfast").

Grusia OP

Čaj sa v Gruzínsku pestuje už viac ako 100 rokov a spracúva sa technikou ručného rolovania.  Gruzínsko je veľkým pestovateľom čaju. Potom došlo k úpadku, ale v súčasnosti sa zotavuje a zvyšuje svoju produkciu čaju. K väčšiemu rozvoju došlo od roku 2000, keď sa začali rekultivovať staré čajové plantáže, ktoré pokrývajú veľké plochy v Gruzínsku.

Grusia OP má výraznú chuť a arómu a vo všeobecnosti patrí medzi najobľúbenejšie čaje na každodenné pitie. Má povzbudzujúce účinky. Obzvlášť obľúbený je medzi konzumentmi čaju s mierne horkou chuťou. Bude vám vyhovovať aj z hľadiska ceny. Patrí medzi lacnejšie čaje.

Gruzínsky čaj môžete dostať v rôznych podobách. Môže byť zložený z vlnitých lístkov, ale obľúbený je aj rozomletý na jemný prášok. V tejto podobe je to chutný variant kávy.

  • Georgia OP je čierny čaj z podhoria Kaukazu, obľúbený pre svoju originálnu chuť a vôňu.
  • Má plnú, mierne horkú chuť a je vhodný na bežné popíjanie a nenáročné čajové večierky.
  • Grusia OP má svoju špecifickú chuť a vôňu a patrí medzi lacnejšie čaje.
  • Čaj sa pestuje v Gruzínsku už viac ako 100 rokov a spracúva sa technikou ručného rolovania.
  • Gruzínsky čaj môžete dostať v rôznych formách vrátane celých listov a čajového prášku.

Do čajového filtra vložte 3-5 gramov čaju, zalejte 300-350 ml vriacej vody a lúhujte 4 minúty. Pred lúhovaním skúste lístky trochu potrieť v ruke. Chuť bude intenzívnejšia

čierny čaj

Alternatívne produkty5