Powered by Smartsupp

Guangdong Mi Lan Dan Cong Imperial

4 do vernostného systému

Cena
22,04 EUR

Pôvod

Varianta neexistuje
50 g

ks

Mi Lan Dan Cong Imperial, vzácny klenot z vrcholov Wudong v pohorí Fenghuang Shan, predstavuje najvyššiu triedu polozelených čajov oolong. Tento čaj s medovými ovocnými tónmi a prvotriednymi, voľne stočenými lístkami vás pozýva na cestu nezabudnuteľných vôní a chutí. Každý nálev tohto exkluzívneho čaju je oslavou komplexnosti a harmónie, čo z neho robí skutočný poklad pre milovníkov čaju. viac

Objavte najvyššiu triedu polozeleného čaju Mi Lan Dan Cong Imperial pochádzajúceho z čajových záhrad na vrcholoch Wudong vo Fenghuang Shan (Phoenix Mt.). Tento exkluzívny čaj, známy aj ako Honey Dan Cong pre svoju nezameniteľnú medovú arómu, predstavuje to najlepšie z tradície Dan Cong oolong.

Lístky tohto čaju sú skutočným umeleckým dielom - prvotriedne, dlhé a len voľne stočené do ihličiek, s tmavou farbou a niekedy svetlejšími, dokonca červeno sfarbenými okrajmi. Vôňa čaju je neodolateľne bohatá, s intenzívnymi medovými ovocnými tónmi, ktoré sľubujú nezabudnuteľný čajový zážitok.

Nálev tohto čaju je skutočnou symfóniou chutí - plný, bohato vyvážený, s osviežujúcimi ovocnými medovými tónmi, ktoré sa miešajú s nuansami broskyne a marhule. Dochuť je príjemne trpká, s kvetinovým aromatickým nádychom, ktorý podčiarkuje výnimočnú kvalitu tohto čaju.

Dan Cong Oolong

Čaje Dan Cong Oolong sú jedinečnou odrodou čínskych čajov oolong, ktoré pochádzajú z horskej oblasti Fenghuang (Fénix) v provincii Guangdong na juhovýchode Číny. Slovo "Dan Cong" znamená "jediný ker" alebo "jediný pôvod", čo odkazuje na tradičnú výrobnú metódu, pri ktorej sa každý čaj vyrába z lístkov jedného čajovníka alebo malej skupiny čajovníkov, ktoré sa považujú za geneticky jedinečné.

Čaje Dan Cong sú známe svojou neuveriteľnou škálou prírodných vôní a chutí, ktoré môžu napodobňovať rôzne kvetinové a ovocné tóny, ako sú broskyňa, slivka, orchidea alebo dokonca med. Táto odroda je výsledkom vysoko špecializovaného procesu pestovania a spracovania, ktorý zahŕňa starostlivý výber listov, ich oxidáciu a následné praženie.

Čaje Dan Cong sú tiež cenené pre svoj komplexný a meniaci sa chuťový profil, ktorý sa vyvíja pri viacerých nálevoch počas jedného čajového sedenia. Vďaka tejto vlastnosti sú oolongy Dan Cong veľmi obľúbené medzi znalcami a milovníkmi čaju, ktorí oceňujú ich hĺbku, komplexnosť a rafinované chuťové nuansy.

Cisárska trieda

Označenie "Imperial Grade" pre čaj sa vzťahuje na veľmi vysokú kvalitu čaju, čo znamená, že čaj spĺňa najvyššie štandardy vo svojej kategórii. Tento termín pochádza z historickej praxe výberu najlepších čajov a ich zasielania ako pocty čínskemu cisárskemu dvoru. Cisársky stupeň teda znamená, že čaj pochádza z najlepšej dostupnej úrody a bol spracovaný s mimoriadnou starostlivosťou.

Čaje označené ako Imperial Grade sa zvyčajne zbierajú z prvotriednych, často mladých alebo vrcholových čajových lístkov a pukov. Tieto lístky sa starostlivo ručne zbierajú počas optimálneho obdobia zberu, čím sa zabezpečí najvyššia možná kvalita a čistota chuti. Výsledný čaj sa potom vyznačuje vynikajúcimi organoleptickými vlastnosťami, ako je aróma, chuť a farba.

Označenie Imperial Grade tiež naznačuje, že čaj môže ponúkať špeciálne alebo jedinečné chuťové profily a je často vyhľadávaný zberateľmi a skutočnými milovníkmi čaju pre svoju jedinečnosť a vzácnosť. Vzhľadom na vysokú kvalitu a obmedzenú dostupnosť majú čaje Imperial Grade zvyčajne vyššiu cenu ako ostatné čaje.

Asi 4-5 gramov čaju zalejte 300-350 ml vody s teplotou 80-90 °C a nechajte lúhovať 3 minúty. Veľmi vhodná je príprava v gaiwane. Čajovú kanvicu/gaywan je vhodné predhriať. Výborne chutí aj vtedy, keď sa lúhuje niekoľko hodín v studenej vode.

polozelený čaj

Alternatívne produkty5