Guatemala Lampocoy (arabica) - Velikost balení: 50 g


Cena
2,72 EUR

Pôvod

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje

Skladem
ks

Vysokokvalitné kávové zrná arabica z plantáží v blízkosti malej dedinky Lampocoy v regióne Nuevo Oriente (Guatemala). Zaujímavosťou je, že prakticky všetci obyvatelia pracujú v kávovom priemysle. Je to vďaka špeciálne vytvorenej predajnej sieti, hoci ročná úroda približne 30 ton zelenej kávy je pomerne malá. S touto kávou sa neobchoduje prostredníctvom sprostredkovateľov, ale priamo. Vďaka tomuto priamemu predaju dostávajú pestovatelia cenu, ktorá je výrazne vyššia ako na svetovom trhu. Tento projekt umožnil "objaviteľ" Detlef Corts. Ako reportér skúmal mayskú kultúru v Guatemale a Hondurase, keď si všimol túto dedinu a jej prvotriednu kávu. Rozhodol sa dlhodobo pomôcť farmárom vytvorením vhodného systému predaja ich kávy, ktorý teraz môžete využívať aj vy. 

Plantáže sa nachádzajú v nadmorskej výške 1 200 až 1 500 metrov na svahoch sopečných hôr v oblasti atlantických pasátov. Priaznivé chladné a vlhké podnebie dáva tejto káve vynikajúce chuťové vlastnosti.

Zomeľte kávu na hrubosť, ktorá vyhovuje zvolenej príprave kávy. Na 1 kávu použite aspoň 1,5 - 2 čajové lyžičky (približne 7 g) mletej kávy. Kávu zalejte vodou s teplotou približne 95 °C.

zrnková káva

Alternatívne produkty4