Powered by Smartsupp

Ichiriyama Asamushicha

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(1)Počet hviezdičiek je 5 z 5
Cena
od 3,72 EUR

Pôvod

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
10 g (vzorek)50 g100 g250 g

ks

Kvalitný a chutný zelený čaj z japonskej oblasti Takaoka (Miyazaki). Jedinečnosť tohto čaju je spôsobená výrobným procesom, pri ktorom sa čajové lístky paria krátky čas (20 - 40 sekúnd), čo sa odráža nielen v celistvosti lístkov, ale hlavne vo výslednej veľmi čistej a lahodnej chuti.

Čo je to Asamushi?

Tento čaj Asamushi sa podobne ako väčšina japonských zelených čajov nepraží na panvici, ale varí v pare. Je však o niečo výnimočnejší, pretože prechádza kratším procesom naparovania, známym ako ľahké naparovanie. V japončine asamushi znamená ľahké (krátke) naparovanie, pretože čaj sa zvyčajne naparuje menej ako 30 sekúnd, na rozdiel od bežného naparovania futsuumushi, ktoré trvá 30 sekúnd až 1 minútu. Existuje aj verzia hlbokého naparovania nazývaná fukamushi, ktorej najlepším príkladom je Shibushi Fukamushi. Dĺžka naparovania priamo súvisí s veľkosťou lístkov v hotovom čaji. Čím dlhší je proces naparovania, tým jemnejšie a menšie sú výsledné suché lístky. Preto majú čaje fukamushi tendenciu mať veľmi jemné a malé lístky. Naopak, čaje asamushi si zachovávajú väčšie a nepoškodené lístky.

Ako sa od čaju sencha asamushi očakáva, má veľmi jemné, dlhé štíhle lístky, ktoré majú vyleštený vzhľad a jasne tmavozelenú farbu. Vytvára jasný a čistý žltozelený nálev so sladkou a mierne korenistou trávovou arómou. Zatiaľ čo aróma je rozhodne trávová, chuť je skôr rastlinná. Sladkosť v chuti je to, čo vás ako prvé upúta a pokryje vaše ústa, čo pôsobí celkovo hladkým, ľahko piteľným dojmom. Celkový trávový profil zahŕňa sladké rastlinné a pikantné umami tóny, ktoré pripomínajú tekvicu a sladké zemiaky. Chuť začína skôr na sladkej strane, potom prechádza do slanšieho okraja, ktorý vedie k dlhotrvajúcemu záveru. V dochuti však nie je cítiť trpkosť ani triesloviny. Ďalšie nálevy prinášajú menej sladkosti a viac rastlinnej chuti, ktorá sa prikláňa k sviežim tónom zeleru a zeleného korenia.

1-2 čajové lyžičky na 200-300 ml vody pri 70 °C, lúhujte 60-90 sekúnd. Čaj poskytne veľa nálevov. Môžete experimentovať s množstvom čaju a dĺžkou lúhovania, ale odporúčam udržiavať nízku teplotu (65-75 °C).

zelený čaj

Alternatívne produkty4