Powered by Smartsupp

Jasmínový drak z Hunanu

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(2)Počet hviezdičiek je 5 z 5

Cena
od 1,66 EUR

Pôvod

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
10 g (vzorek)50 g100 g250 g500 g

ks

Jasmínový drak je skutočným majstrovským dielom medzi zelenými čajmi, ktorého jedinečnosť spočíva v starostlivej harmónii medzi kvalitným zeleným čajom a opojnou vôňou jazmínových kvetov. Tento čaj spája bohatú tradíciu čajovej kultúry s umením aromatizácie, pri ktorej sa kvalitný zelený čaj prirodzene aromatizuje pravými kvetmi jazmínu, čo mu dodáva nezameniteľný charakter. To všetko bez použitia umelých aróm.

Čajové lístky sa starostlivo vyberajú a spracúvajú tak, aby sa zachovalo celé ich telo a štruktúra. Stredne dlhé, pevne zvinuté lístky s náznakom strieborných špičiek sú vizuálnym dôkazom vysokej kvality tohto čaju. Tento starostlivý výber a spracovanie zaručujú, že každá šálka čaju ponúka plný a bohatý chuťový zážitok.

Nálev čaju je skutočným potešením pre zmysly. Jeho farba je čisto zlatá s nádychom zelenej, čo odráža čistotu a čerstvosť použitých ingrediencií. Chuť je vyvážená, jemná zelená farba zeleného čaju sa spája s ľahkým kvetinovým tónom jazmínu, čo vytvára osviežujúci a zároveň uvoľňujúci zážitok. Táto harmonická kombinácia prináša šálku plnú elegancie a jemnosti, ktorá osvieži a povzbudí telo i ducha.

Jasmínový drak preto nie je len čaj, ale aj zážitok, ktorý vyzýva na chvíle pokoja a pohody, či už ho pijete sami v tichu domova, alebo sa oň delíte s priateľmi a rodinou. Je to čaj, ktorý premosťuje čas a priestor a prináša kúsok tradičnej čajovej kultúry priamo do vašej šálky.

Ako vonia zelený čaj s kvetmi jazmínu?

Proces aromatizácie zeleného čaju jazmínovými kvetmi je tradičná čínska metóda, ktorá dodáva čaju jemnú a výraznú jazmínovú vôňu. Tento proces si vyžaduje starostlivú prípravu a čas na dosiahnutie požadovaného výsledku. Postup je zvyčajne nasledovný:

  • Pestovanie a zber jazmínových kvetov: Kvety jazmínu sa starostlivo pestujú a zbierajú zvyčajne v letných mesiacoch, keď sú kvety na vrchole svojej vône. Zber sa často vykonáva ráno, keď kvety ešte nie sú úplne otvorené.
  • Príprava zeleného čaju: zelený čaj sa pripravuje samostatne. Čajové lístky sa spracúvajú typickými metódami spracovania zeleného čaju vrátane zavädnutia, sušenia a niekedy aj ľahkého praženia, aby sa zachovala ich svieža chuť.
  • Vonenie: Kvety jazmínu a pripravený zelený čaj sa striedavo ukladajú do veľkých košov alebo nádob. Kvety jazmínu sa rozložia v tenkej vrstve a na ne sa položí vrstva čajových lístkov. Tento postup sa môže opakovať niekoľkokrát v závislosti od požadovanej intenzity vône.
  • Absorpcia vône: čajové lístky sa nechajú absorbovať vôňu jazmínových kvetov. Tento proces trvá zvyčajne celú noc, keď sa kvety jazmínu úplne otvoria a uvoľnia svoju vôňu. Teplota a vlhkosť prostredia sa starostlivo kontroluje, aby sa podporila maximálna absorpcia vône.
  • Odstránenie kvetov: po dostatočnom vstrebaní vône sa jazmínové kvety odstránia a zanechajú sa čajové lístky s jemnou a sviežou vôňou jazmínu.
  • Konečná úprava a balenie: voňavý zelený čaj sa potom suší, aby sa zachovala jeho vôňa a predĺžila sa jeho trvanlivosť. Potom sa čaj zabalí a pripraví na distribúciu.

Tento starobylý proces aromatizácie umožňuje prirodzené spojenie vône jazmínu s chuťou zeleného čaju, čím vzniká jemná a harmonická kombinácia chutí obľúbená na celom svete.

1-21 čajových lyžičiek (4-5 gramov) prelejte vodou s teplotou 70-80 °C, lúhujte 1-2 minúty. Môžete vyskúšať aj ďalšie nálevy.

zelený čaj s vôňou jazmínu

Alternatívne produkty5