Lu Zhuang Sheng Pu-Erh (100 g)

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(2)Počet hviezdičiek je 3 z 5
2 points do vernostného systému

Cena
10,05 EUR

Pôvod

Skladem
ks

Zelený pu-erh lisovaný do malej 100 g tehličky s drážkami na ľahké rezanie. Ideálny vstup do sveta čajov pu-erh pre úplných začiatočníkov. viac

Špecialita v podobe jemného čaju z roku 2018. V roku 2019 bol vylisovaný do tvaru tehličky s hmotnosťou približne 100 gramov. Zelený pu-erh dozrieva vekom a neustále zlepšuje svoju kvalitu. Limitovaná edícia.

Čo je to sheng pu-erh?

Sheng Pu-erh je nefermentovaný Pu-erh, ktorého výroba je podobná výrobe zeleného čaju: zber, vädnutie, sha qing ("zabíjanie zelene"), rolovanie a sušenie. Proces sha qing sa vykonáva pri oveľa nižšej teplote ako pri výrobe zeleného čaju, pretože tento krok by nemal zničiť všetky enzýmy, aby čaj mohol dozrieť sám.

Vzhľadom na podobnosť medzi výrobou čaju Pu Erh a zeleného čaju niektorí ľudia označujú Sheng Pu Erh ako zelený Pu Erh. Rozdiel spočíva v tom, že zelený čaj zvyčajne nestarne kvôli vysokej teplote Sha Qing, ktorá zničí väčšinu enzýmov v listoch, aby sa zachovala zelená farba listov; listy Sheng Pu Erh sa časom menia spolu s chuťou a silou čaju.

Voľne sypaný čaj Sheng Pu Erh je známy len ako Mao Cha (surový čaj) po fáze sušenia a výroba čaju Sheng Pu Erh presahuje sušenie, keďže väčšina čajov Pu Erh na trhu je v lisovanej forme. Okrúhle, tehlové a iné formy čaju Pu Erh sa získavajú opätovným naparovaním čaju Mao Cha, tvarovaním lístkov do požadovaných foriem a sušením vzniknutých čajových koláčikov alebo tehličiek. 

Nefermentovaný Pu Erh má najbližšie k chuti prírodných čajových lístkov a v porovnaní s čiernym alebo zeleným poskytuje Sheng Pu Erh hmatateľnejšiu Cha Qi (najbližší preklad pre Cha Qi by mohol byť Energia čaju).

Část cihličky (cca 3-4 gramy) zalijte 200-300 ml vody o teplotě 70-80 °C, louhujte 1-2 minuty. Můžete zkusit až 5 nálevů. Ideální je příprava v gaiwanu.

pu-erh zeleného typu

Alternatívne produkty3