Powered by Smartsupp

Nepal Himalayan Shangri-La

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(1)Počet hviezdičiek je 5 z 5

Cena
od 2,99 EUR

Pôvod

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
10 g (vzorek)50 g100 g250 g500 g

ks

Objavte kvalitné biele čaje, ktoré nepochádzajú z Číny. Jedným z nich je tento biely klenot z himalájskej čajovej záhrady Shangri-la v Nepále.

Číry nálev tohto bieleho čaju má príjemne výraznú sladkú chuť so stopami chleba, jablka, marcipánu a možno aj vzácnych drevín. Každý milovník čaju v jednom dúšku objaví netušenú komplexnosť chuti.

Himalayan Shangri-la

Čaj pochádza z pomerne malej a mladej čajovej záhrady Himalayan Shangri-la neďaleko dediny Nepaltar v nepálskom regióne Ilam. Výrobca je držiteľom certifikátu BIO a dbá na kvalitu produkcie v duchu rodinnej tradície a starostlivosti. V čajovom svete si Shangri-la získava uznanie pre svoje biele a čierne čaje.

Nepál a čaj

V súčasnosti sa najviac čaju pestuje vo východnej oblasti Nepálu, hoci topografia a pôda celej krajiny by mohli podporovať pestovanie čaju. Táto oblasť sa nachádza priamo na sever od indického regiónu Darjeeling. Je to vysokohorská oblasť, kde je vhodná kombinácia slnka, horskej hmly, chladu a tepla, aby sa v tejto oblasti čaju darilo.

Väčšina súčasných nepálskych čajových fariem sa nachádza v nadmorskej výške 1 200 metrov a viac. V Nepále sa vyrába všetkých šesť ortodoxných druhov čaju (zelený, čierny, biely, polozelený, žltý, pu-erh). Vôňa a chuť čaju sa vďaka podmienkam pestovania často prirovnáva k čaju Darjeeling. Ide však o skutočne odlišné čaje s vlastnou jedinečnou arómou a komplexnou chuťou.

V Nepále sú štyri obdobia pestovania a zberu, ktoré sa označujú ako flush: 1st Flush, 2nd Flush, Monsoon Flush a Autumn Flush. 1. a 2. flush (zber) prebieha na jar a začiatkom leta a podobne ako 1. a 2. flush čaju Darjeeling produkuje najprv jemný a potom silnejší a ovocnejší čaj.

Jedinečnosť nepálskeho čaju spočíva v jeho monzúnovom a jesennom zbere. Monzúnové obdobie prináša na čajové farmy veľké množstvo dažďa, čo umožňuje rýchly rast listov a oveľa silnejšiu chuť, ktorá sa mení z kvetinovej a ovocnej chuti prvých dvoch flushov na sladovejšiu. Tieto monzúnové a jesenné čaje sa zvyčajne používajú na výrobu polozelených a čiernych čajov, zatiaľ čo skoré zbery sa používajú na výrobu bielych a zelených čajov.

Odporúčam variť v 350-450 ml kanvičke, použiť 5-8 gramov čaju. Nebojte sa čaj zaliať relatívne horúcou vodou s teplotou 90 °C (môžete však skúsiť aj studenejšiu). 2 minúty lúhujte - pripravíte tak tri výdatné nálevy. Najviac chuti získate, keď ho pripravíte spôsobom gong-fu.

biely čaj

Alternatívne produkty5