Powered by Smartsupp

Sencha Yamato KHC-12

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(3)Počet hviezdičiek je 5 z 5

Cena
od 2,54 EUR

Pôvod

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
10 g (vzorek)50 g100 g250 g500 g

ks

Vysokokvalitný japonský čaj sencha z čajových plantáží v prefektúre Šizuoka, ktorý vás opojí nádhernou sviežou vôňou a sladkou chuťou.

Sencha je vhodná na slávnostné popíjanie aj popoludňajší relax. Skvele chutí so sushi.

Ak si chcete vychutnať najobľúbenejší japonský čaj, vyberte si tento kvalitný čaj triedy KHC 12. Na bežné popíjanie odporúčam senchu KKH-5 alebo čínsky čaj pripravený metódou sencha. Určite vyskúšajte aj najobľúbenejší sencha Fuji.

Ako sa čaj sencha vyrába?

V továrňach v oblastiach, kde sa čaj pestuje, sa čerstvo nazbierané nespracované čajové lístky spracúvajú na polotovar surového čaju. Surový čaj sa zvyčajne nepredáva konečným používateľom, pretože lístky majú nerovnomernú veľkosť a tvar, obsahujú príliš veľa vlhkosti a majú "trávovú" arómu.

1. Zber

Pri ručnom zbere čaju Sencha sa zvyčajne zbierajú stonky s výhonkom a dva alebo tri otvorené lístky. Pri strojovom zbere sa zvyčajne zbierajú stonky s výhonkom a štyri alebo päť otvorených lístkov. Čerstvo nazbierané surové čajové lístky sú stále živé a dýchajú, pričom vydávajú teplo.

2. Prevzdušňovanie a zvlhčovanie

Ak sa čerstvo nazbierané listy nechajú tak, ako sú, okamžite začnú oxidovať a zahrievať sa. Aby sa zabránilo strate kvality a zachovala sa čerstvosť, čerstvé lístky sa vetrajú vlhkým vzduchom, ktorý pomáha udržať ich vlhkosť a rozptýliť teplo, ktoré čerstvé lístky vydávajú.

3. Naparovanie

Aby sa zastavila oxidácia a fermentačné pôsobenie enzýmov na lístky, zachovala ich zelená farba a odstránil "trávový" zápach, čajové lístky sa naparujú bez tlaku. Dĺžka naparovania je údajne kľúčovým faktorom, ktorý určuje chuť, vôňu a farbu čaju.

Proces naparovania má významný vplyv na farbu a kvalitu čaju Sencha. Čím dlhší je čas naparovania, tým ľahšie sa bunková membrána čajových lístkov pri neskoršom spracovaní rozkladá. To následne vedie k zakaleniu farby čaju. Dlhšie sparené lístky však majú jasnejší lesk a zároveň sa znižuje trpkosť a aromatickosť.

4. Chladenie

Ak sa sparené čajové lístky ponechajú pri vysokej teplote, stratia svoju jasnú farbu a ich chuť a aróma sa zhorší. Z týchto dôvodov sa na zachovanie lesku a farby čaju a jeho chuti a vône nad sparené lístky fúka vzduch, aby sa rýchlo ochladili na normálnu izbovú teplotu.

5. Prvé rolovanie

Aby sa lístky zmäkčili a znížil sa obsah vnútornej vlhkosti, fúka sa na ne horúci suchý vzduch, pričom sa na ne vyvíja tlak a vhodné trenie a stláčanie.

6. Váľanie a valcovanie

Lístky sa lisujú bez použitia tepla, aby sa rozbila ich štruktúra a aby sa pri výrobe čaju ľahšie uvoľnili ich zložky. Týmto procesom sa tiež kompenzuje prípadné nedostatočné lisovanie počas prvého rolovania a zosúladí sa obsah vlhkosti.

7. Druhé valcovanie

Keďže čajové lístky sú po rolovaní a valcovaní zvädnuté a majú stále pomerne vysoký obsah vlhkosti a nerovnomernú veľkosť a tvar, valcujú sa za súčasného vháňania horúceho suchého vzduchu. Potom sa vysušia a rozložia, aby boli pripravené na konečné zrolovanie.

8. Konečné valcovanie

Aby čajové lístky získali charakteristický ihličkovitý tvar, rolujú sa len v jednom smere, podobne ako pri ručnom rolovaní, pričom sa ďalej znižuje ich vlhkosť.

9. Sušenie

Po konečnom zrolovaní majú lístky vlhkosť približne 10 - 13 %, ktorá sa sušením horúcim vzduchom zníži na 5 %. To umožňuje ich dlhodobé skladovanie a ešte viac zvýrazňuje ich charakteristickú arómu.

Množstvo 4-7 g čaju zalejte 300 ml vody s teplotou 65-75 °C a lúhujte 30 sekúnd až 1 minútu. Čaj je viaczložkový. Je dôležité pred zaliatím zohriať misku, aby sa čaj lúhoval pri rovnakej teplote.

zelený čaj

Príslušenstvo3

Alternatívne produkty4