Powered by Smartsupp
Novinka
3 do vernostného systému

Cena
15,16 EUR

Pôvod

Skladem
ks

Simao Shu Pu-erh, starostlivo lisovaný do formy tuocha, je unikátny klenot medzi tmavými čajmi. Pochádzajúci z oblasti Simao v provincii Yunnan, predstavuje tento čaj dokonalú symfóniu zemitých tónov a komplexných nuáns, ktoré sa rozvíjajú s každým ďalším nálevom. Ideálny pre tých, ktorí hľadajú hĺbku a bohatstvo v každom šálku, Simao Shu Pu-erh otvára dvere do fascinujúceho sveta čínskych tmavých čajov. viac

Simao Shu Pu-erh, starostlivo lisovaný do tradičnej formy tuocha, teda malého "hniezda", je skutočným klenotom medzi tmavými čajmi. S váhou 100 gramov predstavuje ideálnu voľbu pre tých, ktorí chcú preskúmať svet pu-erh čajov bez nutnosti investovať do celého veľkého čajového koláča.

Pochádzajúci z oblasti Simao v provincii Yunnan, ktorá je považovaná za kolísku pu-erh čajov, ponúka tento čaj hlbokú, zemitú chuť charakteristickú pre kvalitný Shu (zrelý) pu-erh. Počas procesu post-fermentácie, ktorým tento čaj prechádza, sa rozvíja jeho bohatý a komplexný profil – od jemných tónov čokolády až po náznaky dreva a korenia, ktoré sa prelínajú v harmonickom celku.

Každá tuocha je starostlivo lisovaná, aby sa zaistilo optimálne zrenie a uchovanie všetkých subtílnych nuáns, ktoré čaj ponúka. Vďaka svojej veľkosti a tvaru je tento čaj skvelou voľbou pre prípravu Gongfu, ale nezklame ani pri jednoduchšej príprave.

Zatiaľ čo sa tento čaj s každým ďalším nálevom rozvíja (áno, môžete použiť viaceronálevovú prípravu napríklad v gaiwane), odhaľuje nové vrstvy chutí a vôní, ktoré sú pôžitkom pre každého milovníka čajov. Či už ste začínajúcimi obdivovateľmi pu-erhu alebo skúsenými znalcami, Simao Shu Pu-erh tuocha je vstupnou bránou do bohatého sveta čínskych tmavých čajov, ktorá vás pozýva k objavovaniu a rozjímaniu.

Odtrhnite cca 5 gramov. Zalejte 300-500 ml vriacej vody, lúhujte podľa chuti 5-10 minút. Môžete dochutiť medom.

tmavý pu-erh

Alternatívne produkty4