Powered by Smartsupp

Tanegashima Sencha (Yabukita/Saemidori)

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(2)Počet hviezdičiek je 5 z 5

Cena
od 2,67 EUR

Pôvod

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
10 g (vzorek)50 g100 g250 g500 g

ks

Objavte senchu z ostrova Tanegašima, klenot medzi tradičnými japonskými zelenými čajmi, ktorý si získal svoje miesto vďaka vysokej kvalite a jedinečnému charakteru. Dlhé, zvinuté listy, jemne zlomené a spracované spolu so stonkami, sú tajomstvom jeho jedinečnej chuťovej palety. Svetlozelený nálev tohto čaju odhaľuje bohatú umami chuť doplnenú kvetinovými a trávovými nuansami, ktoré oslovia každého milovníka čaju. Kombinácia odrôd yabukita a saemidori prináša výnimočný chuťový zážitok, ktorý sa vyznačuje vysokou kvalitou a sladkosťou s nádychom tropického ovocia a vanilky. viac

Tento lahodný tradičný japonský zelený čaj sencha pochádza z ostrova Tanegašima a je známy svojou vysokou kvalitou.

Dlhé, pomerne rovnomerne zvinuté, ale mierne polámané lístky spracované spolu so stonkami dodávajú tomuto čaju jeho jedinečný charakter.

Svetlozelená farba nálevu v sebe skrýva lahodnú umami chuť s ľahkými kvetinovými a trávovými tónmi, ktorá osloví každého milovníka čaju.

Kultivary Yabukita a saemidori

Yabukita

Yabukita je najrozšírenejšia odroda zeleného čaju v Japonsku, ktorá predstavuje približne 75 % celkovej produkcie japonského čaju. Bola vyvinutá v prvej polovici 20. storočia a je obľúbená pre svoju prispôsobivosť rôznym klimatickým podmienkam a robustný rast. Yabukita je známa svojou vyváženou chuťou s príjemnými trávovými a umami tónmi, vďaka čomu je ideálnou voľbou na výrobu senchy a iných obľúbených japonských zelených čajov.

Saemidori 

Saemidori je japonská odroda čaju, ktorá vznikla skrížením dvoch odrôd: Yabukita a Asatsuyu. Jej názov, ktorý sa prekladá ako "jasne zelený", odkazuje na svetlozelenú farbu nálevu, ktorý tento čaj produkuje. Saemidori je známy svojou nízkou horkosťou a vysokou kvalitou, vďaka čomu je vhodný na výrobu prémiových zelených čajov vrátane čajov Matcha a Gyokuro .

Táto odroda sa začala šíriť medzi japonskými pestovateľmi a stáva sa čoraz populárnejšou, hoci cesta k jej širšiemu prijatiu je ešte dlhá. Saemidori sa zvyčajne pestuje v teplejších klimatických oblastiach, najmä v regióne Kjúšu na juhu Japonska, najmä v prefektúre Kagošima, ale možno ho nájsť aj v regiónoch Tokai, Šikoku a Kinki.

Saemidori má vynikajúcu chuť a vysoký obsah aminokyselín, ktoré prinášajú množstvo výhod. Jej výnos je podobný výnosu odrody Yabukita, ale v spojení s odrodou Asatsuyu je zvyčajne vyšší. Čaj má exotickú chuť s nádychom tropického ovocia a vanilky a jeho sladkosť vďaka vysokému obsahu aminokyselín v mladých lístkoch poskytuje výnimočný chuťový zážitok.

3-5 gramov na 150 ml vody pri teplote 60-80 °C, lúhujte 1 minútu. Ďalšie nálevy po 30 sekundách.

zelený čaj

Alternatívne produkty4