Powered by Smartsupp

Tian Mu Quing Ding

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(1)Počet hviezdičiek je 5 z 5
Cena
od 2,78 EUR

Pôvodná cena
2,99 EUR

Ušetríte
7% (0,21 EUR)

Pôvod

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
10 g (vzorek)50 g100 g250 g

ks

Pomerne vzácny zelený čaj, ktorý pochádza z plantáží v blízkosti pohoria Tian Mu (Tian Mu Shan, Hangzhou, Zhejiang). Je to jeden z klasických zelených čajov z provincie Zhejiang, hoci medzi európskymi milovníkmi čaju nie je veľmi známy. Je to škoda ;-).

Už vôňa suchých lístkov je príjemne mierne bylinná so sviežou stopou. Nálev je trávnatý, sladký a pomerne plný.

Už samotný názov svedčí o výnimočnosti tohto čaju. Tian Mu možno voľne preložiť ako "Oči hľadiace do neba" (čo plne vyjadruje nebeskú chuť tohto čaju) a Quing Ding ako "Zelený vrch".

Pozitívom je, že čaj pochádza z plantáží šetrných k životnému prostrediu (bez chemických hnojív atď.).

Hora Tianmu v Linane má rozlohu 4 284 hektárov, nadmorskú výšku od 300 m do 1 556 m a typický lesný ekosystém a krajinu centrálnych subtropov. Keďže hora leží na severnom okraji centrálnej subtropickej oblasti a je ovplyvnená jej osobitnou štruktúrou, podnebie je v lete chladné a v zime teplé. Priemerná teplota je 14 °C. Hlavnou pôdou je rozšírená červená pôda. Všetky tieto podmienky vytvárajú najlepšie prostredie na pestovanie ekologických čajovníkov.

Hora Tian Mu je významnou čínskou oblasťou produkcie čaju a čaj z hory Tian Mu bol známy a cenený už počas dynastie Tang pred viac ako 1 200 rokmi.

2 gramy na 100 ml vody pri teplote 65-70 °C, lúhujte 1-2 minúty. Môžete experimentovať s teplotou a časom lúhovania - nižšia teplota a dlhší čas zvýraznia skryté chuťové podtóny.

zelený čaj

Alternatívne produkty5