Yen Bai Pin Ho Jade OP - Velikost balení: 100 g

1 bod do vernostného systému

Cena
6,14 EUR

Pôvod

Varianta neexistuje

Skladem
ks

Kvalitný vietnamský zelený čaj z oblasti Yen Bai, ktorý sa vyrába z divokých starých čajovníkov. viac

Pin Ho Jade pochádza z oblasti Yen Bai vo Vietname. Niektoré čajovníky sú údajne až 300 rokov staré. Ich korene siahajú hlboko, čo im umožňuje prístup k mnohým minerálom. Vďaka tomu má tento vietnamský čaj dlhú a výraznú chuť. Niektoré stromy, z ktorých sa čaj zbiera, rastú vo voľnej prírode. Domorodí obyvatelia Vietnamu zbierajú a spracúvajú čaj pre vlastnú potrebu už mnoho rokov. Zo všetkých druhov čaju je vo Vietname najobľúbenejší zelený čaj, ktorý sa vyrába na čínsky spôsob. Vietnamské čajové plantáže predstavujú 5 % svetovej produkcie čaju.

Čajový nálev

Sušený čaj pozostáva z čajových lístkov mnohých odtieňov zelenej farby - olivovej aj čerstvej. Vôňa je veľmi špecifická a intenzívna, minerálne svieža a trochu rastlinná. Po lúhovaní vzniká pekný, rovnomerne pokrčený list, na ktorom sa objavujú jednotlivé hnedé škvrny - stopy oxidácie. Nálev je číry a príjemne aromatický. Vôňa je veľmi silná, jasne rozlíšiteľná.

Vôňa je veľmi silná, s jasne rozoznateľnými rastlinnými tónmi, pričom chuť je prekvapivo svieža. Je minerálna a osviežujúca. V pozadí sa objavuje mierne exotický sladký nádych. Nálev je pomerne ľahký, ale výrazne horký. Trochu drsný, ale nie trieslovitý. Horkosť, ktorá sa objavuje, je intenzívna, ale krátka. Je v nej aj náznak vegetácie. Po ochutnaní zostáva príjemná kvetinová dochuť.

Druhý nálev sa vyznačuje rozhodne tmavšou farbou, ktorá klesá do odtieňa svetlého jantáru. V chuti je cítiť ľahkú, ale pretrvávajúcu trpkosť, ktorá pripomína škrupinky orechov. V dochuti začínajú prevládať zeleninové a zeleninové tóny.

Ide o zaujímavý vietnamský zelený listový čaj. Vďaka svojmu vyváženému charakteru je vhodný na pitie v malých množstvách, ako aj na viacnásobné lúhovanie vo vašej obľúbenej šálke. Vyskúšajte ho za studena zaliaty limetkou.

1-2 čajové lyžičky na 250 ml vody pri 75-80 °C, lúhujte 1-2 minúty. Takto pripravte až 4 nálevy. Prípadne 1 gram na 50 ml vriacej vody, lúhujte po 5-10 sekundách.

zelený čaj

Alternatívne produkty5