Zhejiang Lung Ching Fancy - Dračia studňa

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(6)Počet hviezdičiek je 4 z 5

Cena
od 1,82 EUR

Pôvod

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
10 g (vzorek)50 g100 g250 g500 g

Lung Ching, známy aj ako Dračia studňa, je jedným z najvýznamnejších a najznámejších zelených čajov z Číny a uchváti každého, kto ho ochutná. Pochádza z provincie Zhejiang a považuje sa za jeden z najlepších čajov na svete. Jeho názov odkazuje na legendu o studni, ktorú mal chrániť drak a ktorej voda bola veľmi cenená.

Tento výnimočný čaj sa vyrába špeciálnou metódou nazývanou "pan praženie". Čajové lístky sa starostlivo zbierajú a potom sa pražia na panvici. Lístky sa potom starostlivo premiešavajú, aby sa dosiahlo rovnomerné opraženie. Vďaka tejto špeciálnej metóde sa čaj Lung Ching vyznačuje charakteristickým tvarom lístkov a chuťovým profilom.

Čaj Lung Ching sa vyznačuje jemnou a sladkou vôňou s ľahkými orechovými tónmi a mierne trpkou dochuťou. Jeho chuť je svieža, ovocná a vyvážená. Viac ako 70 % čaju Lung Ching sa vyrába ručne, čo zaručuje jeho vysokú kvalitu a jedinečný charakter.

Zaujímavosťou je, že čaj Lung Ching sa dá pripraviť viacerými spôsobmi. Môžete si ho vychutnať ako tradičný čínsky čaj, ale môžete ho vyskúšať aj ako ľadový nápoj alebo ako prísadu do koktailov. Čaj Lung Ching teda ponúka mnoho spôsobov, ako si ho vychutnať a osviežiť svoje telo a myseľ.

6 gramov na 300 ml vody pri 70-80 °C, lúhujte 1-2 minúty. Pri ďalších infúziách mierne zvýšte teplotu a predĺžte čas infúzie.

zelený čaj

Alternatívne produkty4