Zhejiang Lung Ching Special Grade - Velikost balení: 50 g

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(2)Počet hviezdičiek je 5 z 5
1 bod do vernostného systému

Cena
7,50 EUR

Pôvod

Varianta neexistuje

Skladem
ks

Zelený čaj Lung Ching (Dračia studňa) je jedným z najobľúbenejších čínskych čajov. Vyznačuje sa veľkými plochými lístkami zelenej farby, ktoré sú určitým znakom kvality (najvyššie triedy sú svetlozelené s minimálnymi farebnými rozdielmi medzi lístkami).

Táto vyššia trieda čaju má príjemne sladký nálev, ktorý je presiaknutý jemne praženými orechovými a trávovými tónmi.

Táto Dračia studňa pochádza z tradičnej čajovej oblasti pri Západnom jazere (Xi Hu - odporúčam vyskúšať Lung Ching West Lake) v provincii Zhejiang. K ďalším významným miestam patrí Leví vrch (Shi Feng) a Tigrí prameň.

Čaj sa delí na 5 stupňov (1-5) + najvyšší stupeň "superior" (niekedy sa uvádza aj "imperial" a "teji"). Okrem toho existuje množstvo obchodných názvov.

Lístky vyšších tried bývajú rovnomerné, sploštené, zvyčajne bez špičiek (niekedy môžeme v sypanom čaji nájsť jemné chĺpky, ktoré tvoria jemné prachové guľôčky - vyzerajú ako niečo, čo do čaju rozhodne nepatrí, ale je to znak kvality použitých lístkov). Suché lístky majú mierne praženú arómu, čo je spôsobené jedinečným výrobným postupom (praženie na veľkých panviciach).

Zelený čaj Lung Ching patrí medzi čaje, ktoré si pomerne dlho zachovávajú svoju chuť. Pri dobrom skladovaní môže vydržať až 3 roky. Samozrejme, ideálne je konzumovať čaj do jedného roka od zberu, keď je jeho chuť najvýraznejšia.

Odporúčam prípravu v ohriatej 300-500 ml kanvici. Na 500 ml použite asi 8 gramov čaju, zalejte vodou s teplotou 70-80 °C a lúhujte asi 2 minúty. Takto pripravíte 3 osviežujúce nálevy. Ideálna je príprava viacerých dávok spôsobom kung-fu.

zelený čaj

Alternatívne produkty5