Powered by Smartsupp

Zlatý hodváb z Yongde

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(1)Počet hviezdičiek je 5 z 5

Cena
od 1,33 EUR

Pôvod

Spresnite výber produktu
Varianta neexistuje
10 g (vzorek)50 g100 g250 g500 g

ks

Zlatý hodváb prekvapí svojou aromatickou a sladkou chuťou. Listy sú červenohnedé až sivočierne, podlhovasté a stočené s jemnými zlatými končekmi. Nálev je medenočervený, číry a sýty. Tento čaj má hodvábne jemnú štruktúru a bol vybraný z experimentálnej šarže. viac

Čínsky čierny čaj z provincie Yunnan je v Číne známy ako čaj "Dianhong". "Dian" je starý názov pre ľudí, ktorí žili v tejto oblasti do 2. storočia pred n. l., a "Hong" znamená červený, čo je v Číne názov pre čierny čaj. Čierne čaje z Yunnanu, ktoré sa vyrábajú najmä z miestnej odrody čajovníka assamica a niekedy aj z divokých alebo polodivokých čajovníkov, predstavujú približne 25 % produkcie čaju v Yunnane a zvyčajne obsahujú vysoký podiel veľkých, nadýchaných listov.

Tento vynikajúci zástupca čierneho čaju Yunnan bol vypestovaný na ekologickej farme v nadmorskej výške 1 000 m v oblasti Yongde. Veľké čierne lístky s bohatými zlatými končekmi, ktoré tvoria tento čínsky čierny čaj, poskytujú jasný a čistý jantárový nálev a bohatú chuť, ktorá je zamatová a jemná. Tento čaj s väčšími lístkami, plnším telom a intenzívnejším záverom má ľahký sladový nádych.

2 čajové lyžičky (približne 5-6 gramov) na 250 ml vody tesne pred varom. Nechajte lúhovať 3-5 minút. Môžete vyskúšať prípravu viacerých dávok v pomere 1:50, pričom vodu prevaríte a lúhujete po 10-30 sekundách.

čierny čaj

Alternatívne produkty5