Kenya Kaproret GFOP - Velikost balení: 100 g


Cena
4,53 EUR

Pôvod

Varianta neexistuje

Skladem
ks

Kenya Kaproret je ortodoxný čierny čaj GFOP (Golden Flowery Orange Pekoe). Kaproret je čaj pestovaný v okrese Kericho, kde rastú čajové kríky prevažne čínskeho pôvodu. V tejto oblasti sa nachádza niekoľko čajových plantáží. Najmä Kaporet, Saramek a Chesamese. Čajoví robotníci v Kerichu majú zabezpečené bývanie, školskú a lekársku starostlivosť.

Kaporet sa pestuje na pôde v nadmorskej výške 2 000 metrov, ktorá ťaží z hlbokej bohatej ílovitej pôdy s vysokým obsahom minerálov.

Vďaka takýmto podmienkam pestovania tvorí čaj Kenya Kaproret čajové lístky s množstvom zlatohnedých tipsov a výraznou, mierne kvetinovou chuťou.

Čaj Kenya Kaproret stačí lúhovať 3 až 5 minút a čaká vás lahodná šálka oranžovej farby.

Ortodoxné vlastnosti z Afriky sa stali absolútnou raritou. Vývozu teraz dominujú čaje CTC a iba na vysokohorských plantážach Kaproret, Saramek a Chemase sa stále pestujú hybridné čínske čajové kríky. Dopyt do značnej miery prevyšuje nízke výnosy. Vďaka nápadným zlatohnedým končekom listov, jasne oranžovému kalichu a výraznej, mierne kvetinovej chuti sa často zamieňajú s čínskymi čajmi z Yunnanu.

4-6 gramov (vrchná čajová lyžička) na 250-300 ml vody pri teplote 90-99 °C. Lúhujte podľa chuti 3-5 minút.

čierny čaj